Proč se zvyšuje zájem o ocelové silnostěnné trubky ve stavebnictví
Nižší hmotnost stavební konstrukce – ve srovnání s ocelovými válcovanými profily mají silnostěnné ocelové trubky https://www.mtz-servis.cz/ nižší hmotnost, ovšem vykazují stejné pevnostní charakteristiky při statické zátěži, což znamená nejen snížení zátěže pro základy stavby, ale i mnohdy značnou finanční úsporu celého projektu.
Lépe to vypadá – budete-li projektovat například prostornou sportovní halu, bude svařovaná konstrukce z trubek působit mnohem přijatelnějším dojmem, než u profilovaných materiálů, např. I, IPE, HEA, HEB nebo U. Estetika je také jedním z hlavních důvodů, proč roste zájem o tato řešení právě u prostorově náročných stavebních konstrukcí, jako jsou sportovní haly a stadiony, vlaková či autobusová nádraží, ale i některé výrobní a skladové prostory.
Kde se s ocelovými silnostěnnými trubkami ještě setkáte
Letiště – letištní terminály jsou ideální prostředí, kde se tyto materiály uplatní. V roce 1996 se začalo s první fází výstavby (modernizace) pražského ruzyňského letiště ve východní části odletové haly a tam se právě se silnostěnnými bezešvými trubkami setkáte přímo nad vašimi hlavami, stačí podívat se vzhůru na spodní část střešní konstrukce. Hala je v provozu již téměř třicet let, a o tom, že je stále v dobrém technickém stavu, se můžete přesvědčit sami.
Hokejové haly a fotbalové stadiony – fotbal a hokej hýbe světem, ačkoli to nejsou jediné sporty, které lidé provozují. Přesto se do tohoto sportu investují obrovské sumy a část z nich putuje na výstavbu a rekonstrukce stadionů. Kupříkladu v Bratislavě se stavěla hokejová hala, kde byly využity přibližně necelé tři stovky tun ocelových bezešvých trubek.
Tunely – nejen vlaková nádraží, ale i výztuže tunelů jak pro vlakové tratě, tak i pro kolejiště metra spotřebují obrovské množství ocelových trub různých průměrů a tlouštěk stěny.