Pořízení a používání sušičky
Ačkoli v minulosti sušička patřila spíše k nadstandardu, v dnešní době už tomu až tak úplně není a stává se stále oblíbenějším doplňkem domácností.
Jsou dva základní modely: s předním plněním a s horním plněním. Vhodnější volbou jsou modely s předním plněním, protože mají vyšší kapacitu a pojmou tak více prádla. Obecně platí, že menším domácnostem s počtem 1-2 členů stačí kapacita do 7 kg, větším o 3-4 členech pak vystačí náplň 8-9 kg.
Další rozdělení by mohlo být dle rozměrů či způsobu sušení. Rozlišujeme tak standardní modely, které jsou domácnostmi nejoblíbenější a mají hloubku vyšší než 45 cm, další jsou úzké neboli slim modely, které mají menší hloubku než 45 cm a hodí se do menších prostor. Nadstandardem pak jsou modely s tepelným čerpadlem, které pracují tak, že z prádla odstraňují vlhkost pomocí ochlazení horkého vzduchu a díky nízkým teplotám a uzavřenému cyklu přináší úsporu energie. Parní modely využívají k sušení horkou páru, která nejenže prádlo usuší, ale také vyrovná záhyby, takže se nemusí žehlit.
Pokud již domácnost vlastní pračku, ke které si chce pořídit sušičku, nemusí se řídit výrobcem. Je důležité se pouze řídit kapacitou, aby se vyprané prádlo mohlo ihned přendat do sušičky. Pokud by požadavek kapacity byl pro někoho příliš složitý, může se pořídit set obojího, který kombinuje kompatibilní spotřebiče, a jejichž koupě může být finančně výhodná. Další možností je kombinace obojího v jednom přístroji. Tato varianta může ale být nevýhodná v případě plného bubnu, kdy se část prádla před sušením musí vyjmout.
Při praní a sušení prádla se nedoporučuje používání aviváže. Jednak jí není třeba, protože prádlo ze sušičky bude měkké a načechrané a jednak ji aviváž zanáší a tím ničí.
Podobně jako pračku je možné i sušičku napojit na odpad. Pokud tato varianta není možná, nevadí. Jsou tu ještě modely se zásobníky na vodu.
Zajímavá je také nabídka doplňků k sušičkám. Například mezikusy, které pomáhají při úspoře místa tím, že se sušička postaví na pračku a právě pomocí této součástky se tam bezpečně usadí. K sušení jemného oblečení nebo bot slouží sušící koš, který se uvnitř přístroje neotáčí. Balónky do sušičky jsou efektivním pomocníkem, který zkracuje dobu sušení a prádlo ještě více změkčují. Vonné ubrousky ho pak navíc ještě navoní a usnadní žehlení.