-
I bydlet se dá ve svém, a přitom levně
Koupě bytu patří mezi investice, které se v každém případě vyplatí. Problém je, že jde o velmi nákladnou investici, na kterou je potřeba buďto dlouho šetřit, nebo si vzít hypotéku. Kdysi to tak fungovalo, ovšem dnes to již tak úplně neplatí. Vzhledem k vysokým cenám obytných nemovitostí je pro většinu lidí prakticky nemožné si na vlastní střechu nad hlavou našetřit během relativně krátké doby. Hypotéky už však také nejsou taková hitparáda jako bývaly. Jejich získání je stále obtížnější a čím dál tím více našinců na ně prostě nedosáhne. Pravidla se změnila pro běžného člověka k horšímu. Zdá se tedy, že hodně lidí nemůže bydlet ve svém, protože na to prostě…
-
Jak zařídit byt
Jsou ovšem lidé, kteří si byt zařizují neutrálně, nebo i takoví, kterým je to jedno, kde, co je. Hlavně, že to plní účel. Já jsem toho klasickým příkladem. Když člověk dostane nové bydlení, bývá nadšen. Je jedno zda byt dostal od města, nebo si jej pořídil na hypotéku, nebo k němu přišel čert ví jak. Ta radost je vždy podobná a nebál bych se říci, že vždy stejně veliká. Nový majitel metá kozelce štěstím a kvičí blahem. Ti mírní také, ale nechávají si to až jsou v prázdném bytě sami. A tu přichází na řadu také starosti. Jsou to sice hezké starosti, ale přesto jsou. Jak si ten byt zařídit?…
-
Financování bydlení
O vlastním bydlení postupně sníme všichni ať už v rámci narůstajícího napětí v domácnosti nebo jen z pocitu osamostatnění se všichni chceme mít nějaké místo, kde budeme jen my, budeme mít klid a bude nám dobře. To je ovšem někdy těžké zajistit. V rámci bytů jde hlavně o jejich narůstající ceny a v případě, že nemáme opravdu dobré zaměstnaní nám na živobytí moc nezbyde. Často tak hledáme byty z centra, kde nejsou ceny tak příliš vysoké a mnohdy se musíme také uskromnit. U domů tomu není jinak. Zde nám navíc hrozí mnohem větší finanční výdaj, a to hlavně v podobě investice do výstavbu domu a nákupu pozemku. Tady však cena šplhá do naprosto odlišných výšin a do…
-
Vyzrajte doma na alergii
Třetina lidí je dnes nositel genů, které dovolují vznik alergie. Každý čtvrtý člověk pak je alergikem. Nově vzniklí alergici ale nejsou jen v okruhu lidí s alergickou predispozicí, ale vznikají i u lidí, kteří nikdy v rodině alergika neměli. Příčinnou jsou nepochybně změny ve způsobu života lidí, které se týkají nejen prostředí, v němž trávíme většinu času, ale také ve složení stravy, nedostatku fyzické námahy, nadměrném stresu a další. Protože doma trávíme nejméně polovinu svého času, měli bychom dbát na opatření, která nás můžou alergii vyvarovat nebo alespoň zmírnit její projevy. Přečtěte si několik rad, jak na to. 10 rad pro alergiky 1/ snažte se udržovat v místech, kde spíte, chladnější klima. Roztoči nemají rádi…
-
Malý prostor, velká představivost
Malé bydlení je IN Půjdeme hned do extrému a za vzor si vezmeme zařizování garsoniéry. Samozřejmě je rozdíl mezi panelákovou garsonkou a tou v moderní zástavbě, která může hravě dosáhnout velikosti malého 2+1. Ta druhá by se zařizovala jistě mnohem lépe. Ale co s bytečkem, ve kterém máte pocit, že se sotva otočíte? Především vás chci ujistit, že v dnešní době je malé bydlení – nejen byty, ale i domy (tzv. tiny house, small house) – velice žádané, a to nejen kvůli ekonomické, ale i ekologické úspoře. Nahoru, dolů… Pro malý byt je výborným řešením sklápěcí nábytek. Postele, stoly, židle… Na prostoru, kde v noci spíte, v poledne jíte…