Barbershop – místo pro pány
Historie tehdejších holičství, či lazebnictví, sahá až do dob středověkého Řecka, Říma a Egypta. Holiči té doby byli velmi uznávanými lidmi. Vykonávali nejen práci lazebníka, jako je stříhání a holení, ale také nahrazovali činnost chirurga a zubaře. Prováděli různé typy operací, trhali zákazníkům zuby a pouštěli jim žílou při vysokém krevním tlaku. V 19. století se začali barbeři zabývat pouze stříháním a holením mužů. Ženy měly do těchto holičství strach vstoupit, proto bylo takto pečováno pouze o muže a v dnešní době mají ženy do barbershopů vstup zakázán. Jsou tady zaměstnáni také jen muži.
V minulém století toto řemeslo z našeho trhu úplně vymizelo. V současnosti se těší svému návratu, nachází si opět své zákazníky a také popularitu a dobrou pověst.
Barbershop je místo, kde se holič postará nejen o mužovy vlasy a vousy, ale zákazníci tady mají také prostor k debatám, ať už o politice, zaměstnání, či jiných tématech. Vypijí si při tom sklenku dobrého alkoholu a mohou si k ní vykouřit kvalitní doutník. Muži dostanou radu ve střihu vlasů a vousů, jsou jim doporučeny vhodné přípravky k péči o ně, následuje také ukázka stylingu. V případě, že muž nenosí vousy, může mu být nabídnuto oholení tváří klasickou břitvou a následně představena péče o pleť, např. doporučení vhodného krému.
Co se týká interiéru, místnosti jsou vybaveny materiály a barvami, které lahodí pánskému oku. Ve vybavení je používán industriální styl, ocel, dřevo, robustní holičská kožená křesla, velká zrcadla jsou doplněna umývadly, která jsou například plechová. Osvětlení je voleno tak, aby působilo intimně a zároveň dostatečně osvětlovalo celý prostor. Jako doplňky jsou voleny například historické holičské potřeby zakomponované do obrazového rámu. Součástí prostoru bývá také bar, kde si pán zvolí kvalitní alkohol, který bude popíjet.